Pożar w Haczowie

alt
 
16.03.2011 o godz. 20.12 na telefon alarmowy Straży Pożarnej w Brzozowie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Haczów.W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Dyżurny PSK na miejsce pożaru zadysponował natychmiast 7 jednostek Straży oraz Policję.

 

Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybywa zastęp OSP Haczów poczym dowódca stwierdza że budynek gospodarczy drewniany objęty jest w całości pożarem. Ustalono także, że w budynku brak inwentarza żywego i jest on nie użytkowany.
 
 
Przybyła  jednostka OSP Haczów podaje 2 prądy w natarciu na palący się budynek i jeden w obronie na sąsiedni budynek gospodarczy. Ze względu na brak właściciela i potrzebę odłączenia dopływu prądu w budynku mieszkalnym (niezamieszkałym) wybito szybę w celu wejścia do środka i odłączenia zasilania elektrycznego.

Do działań dojeżdżają kolejne jednostki tj. zastępy z JRG Brzozów które podają kolejne 2 prądy wody w natarciu oraz pozostałe jednostki OSP które włączają się do działań i organizują punkt czerpania wody na pobliskim potoku. Na miejsce przybywa także patrol Policji oraz współwłaściciel budynku.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji budynku. Po całkowitym ugaszeniu miejsce przekazano współwłaścicielowi, na miejscu pozostaje OSP Haczów celem dozorowania miejsca pożaru.

W działaniach brały udział następujące jednostki: 3 zastępy z JRG Brzozów, OSP Haczów, OSP Jabłonica Polska, OSP Malinówka, OSP Buków, OSP Jasionów, OSP Trześniów oraz patrol Policji.

 {gallery}pozar20110316{/gallery}

Zdjęcia: Przybyłowski Paweł

 

Dodaj komentarz