Po obfitych opadach interweniowali strażacy ochotnicy

W związku z intesywnymi opadami deszczu, również w Gminie Haczów doszło do niebezpiecznych incydentów. Strażacy kilkukrotnie interweniowali przy skutkach ulewnego deszczu lub silnego wiatru.

W skutek ulewnego deszczu w Trześniowie doszło do częściowego zalania drogi wojewódzkiej. Zatkany przepust drogowy doprowadził do przelania się wody ze stawu na jezdnię przez co interweniować musieli strażacy ochotnicy z OSP Trześniów. Podobna sytuacja była w Jasionowie gdzie zatkane przepusty doprowadzały do wylania sie wody z rowów. Swoje działania prowadziła tam jednostka OSP Jasionów. Nie obyło się też bez podtopień. W Trześniowie zalana była piwnica domu jednorodzinnego, natomiast we Wzdowie doszło do częściowego zalania oczyszczalni ścieków. Tu równiez działały jednostki OSP. W Jabłonicy Polskiej z kolei na wskutek silnego wiatru strażacy usuwali powalone drzewo które zablokowało przejazd na drodze gminnej.

Niebezpiecznie jest także na rzece Morwawa. Poziom wody podniósł sie gwałtownie i w tej chwili przekracza stan ostrzegawczy. 

W chwili obecnej co prawda opady ustały ale niestety od rana prognozowane są kolejne (mozliwe nawet opady śniegu), które mogą przynieść podnoszenia się stanów wód i podtopienia. Taka pogoda z opadami deszczu ma utrzymac się do końca tygodnia.

 

Dodaj komentarz