Letnia Półkolonia w Haczowie

W haczowskim kalendarzu wakacyjnym na stałe wpisała się letnia półkolonia dla dzieci, która w tym roku odbyła się w dniach 10-14 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Dzięki inicjatywie i wspólnemu wysiłkowi pań z haczowskiego Koła Gospodyń Wiejskich, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Haczowie, GOPS z Haczowie oraz Biblioteki Publicznej w Haczowie, już po raz kolejny dzieci z terenu Gminy Haczów mogły ciekawie i aktywnie spędzić wakacyjny czas.

 

W tegorocznej półkolonii wzięło udział 130 dzieci. Każdy z pięciu dni obfitował w wiele atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. Uczestnicy półkolonii codziennie otrzymywali drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad z deserem przygotowywany przez panie z KGW w Haczowie.

W pierwszy dzień półkolonii dzieci zostały podzielone na 6 grup. Tego dnia uczestników półkolonii odwiedzili weterynarza- Witolda Błaża oraz spotkali się z Policjantem Posterunku Policji w Haczowie. Dzieci zwiedziły także mały skansen w Haczowie.
Drugiego dnia wszystkie grupy udały się na basen w Krośnie, gdzie aktywnie spędziły czas w wodzie.

W środę grupy 1-3 pojechały na wycieczkę do Wioski Fantasy w Kuńkowcach, natomiast grupy 4-6 miały spotkanie ze strażakami z Haczowa oraz Grupą Lazarus, podczas którego uczyły się udzielania pierwszej pomocy, uczestniczyły także w mini zawodach strażackich.

Czwartego dnia grupa 4-6 udała się do Arłamowa oraz na drezyny w Uhercach Mineralnych, natomiast młodsza grupa spotkała się z leśnikiem, który opowiadał dzieciom o gatunkach ptaków, owadów itp. oraz im podarował tematyczne książeczki.
Ostatni dzień półkolonii był Dniem Sportu. Na Orliku w Haczowie odbył się Turniej Gier i Zabaw, po zakończeniu którego każdy uczestnik półkolonii otrzymał pamiątkowy medal.

Podczas półkolonii dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach. Odbył się m.in. konkurs czytania zorganizowany przez panie z Biblioteki w Haczowie, po zakończeniu któego zwycięzcy otrzymali książki ufundowane przez Bibliotekę.

Kierownikiem tegorocznej, letniej półkolonii był Dyrektor SP w Haczowie Grzegorz Sobota, natomiast opiekę medyczną sprawował Wacław Frydrych. Podczas trwania 5-dniowej półkolonii dziećmi opiekowało się 14 nauczycieli z Haczowa.

W imieniu organizatorów tegorocznej półkolonii serdeczne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Haczów, który udzielił wsparcia finansowego a także Starosty brzozowskiego, który ufundował medale oraz haczowskich nauczycieli, pań z KGW oraz wszystkich ludzi zaangażowanych w organizację półkolonii.

{gallery}pkol2017{/gallery}
 

Dodaj komentarz