IV MUZYCZNY WEEKEND DLA WSZYSTKICH POKOLEŃ W MALINÓWCE

 W słoneczne, niedzielne popołudnie, 22 maja br. na placu przed  Domem Ludowym w Malinówce zgromadziła się liczna publiczność. Duży przekrój wiekowy na widowni  potwierdził, że niezależnie od wieku ludzie odczuwają potrzebę spotkania się w gronie znajomych, rodziny  i wspólnego przeżywania wydarzeń kulturalnych.

Takim wydarzeniem na pewno był „IV Muzyczny weekend dla wszystkich pokoleń” zorganizowany przez Stowarzyszenie „Lepsze jutro” i Zespół Szkół    w Malinówce.

Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Śpiewajmy razem”.

Okazją do wspólnego śpiewu był bardzo bogaty i różnorodny repertuar wykonywany na scenie.

Na początku sceną zawładnęła muzyka ludowa, przeprowadzono bowiem konkurs „Piosenki z naszych okolic”. W konkursowych zmaganiach rywalizowało 9 wykonawców , podzielonych na dwie kategorie wiekowe – dzieci i dorośli. Każdy uczestnik wykonał jedną piosenkę ludową, znaną w Malinówce czy okolicy. Konkursowe występy oceniało jury pod przewodnictwem pani Barbary Szafran. W I kategorii wiekowej zwyciężyła Kinga Supel z klasy II Szkoły Podstawowej, a w kategorii II – pani Marta Reszka. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom. Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród ubarwił krótki występ pań ze Stowarzyszenia „Lepsze jutro”, które w kolorowych, dowcipnych kostiumach wykonały ułożone przez siebie piosenki, dedykowane emerytom.

 

                    

                                           

 

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się bardzo młody, początkujący zespół RAMADO. W skład zespołu wchodzą: uczeń klasy II Gimnazjum, Dominik Rachwał (gitara), Mateusz Rachwał (keybord, wokal), Izabela Chrobak (wokal) oraz Michał Lipiński (perkusja). W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy kilka znanych piosenek w rytmie disco polo. Ich występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

W kolejnej części koncertu wystąpił 12-osobowy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Malinówce.

Dziewczynki, przygotowane przez p. Dorotę Gierlach, wspaniale wyśpiewały wielkie przeboje z lat 70-tych XX wieku. Zachęceni do śpiewania widzowie, nucili razem z wykonawcami m.in. „Jak się masz kochanie”, „Kolorowe jarmarki”, Chodź, pomaluj mój świat” czy „Baju baj, proszę pana”. Jako solistki wystąpiły: Kinga Leczek, Patrycja Preisner i Natalia Gazda.

 

Po raz pierwszy podczas „Muzycznego weekendu…” przeprowadzono konkurs wiedzy o historii Malinówki. Pomysłodawcą i autorem pytań był pan Roman Kielar – radny i sołtys Malinówki. W konkursie uczestniczyło pięć uczennic, wytypowanych w drodze eliminacji szkolnych. Konkurs stworzył okazję (nie tylko dla samych uczestniczek, ale i dla widzów) do poszerzenia swojej wiedzy o historii miejscowości. Na podium znalazły się: Kinga Leczek (klasa V SP), Patrycja Preisner (klasa V SP) i Oliwia Białas (klasa I G). Wartościowe nagrody ufundowała Rada Sołecka w Malinówce.

Później sceną zawładnęli Groovińscy – gwiazda wieczoru. To zespół założony w 2005 r. przez bardzo doświadczonych scenicznie, profesjonalnych muzyków. Zagrali oni już kilkaset koncertów i imprez muzycznych na terenie całej Polski, występując na scenie ze znanymi artystami. Na ich koncert złożyły się świetne, pełne ekspresji wykonania polskich i światowych przebojów.

Wszystkich zachwycił nie tylko charyzmatyczny frontman Janusz Ciereszyński – znakomity wokalista i gitarzysta, ale i pozostali członkowie grupy: Tomasz Jakubczyk (gitara, wokal), Wojciech Krężałek (instrumenty klawiszowe), Błażej Ziemiański (instrumenty dęte, wokal), Janusz Chmielewski (gitara basowa) oraz Paweł Makiel (perkusja). W ich wykonaniu covery brzmiały niejednokrotnie lepiej od oryginału.

Uczestnicy imprezy nie tylko z zachwytem słuchali wspaniałych wykonań, ale też poderwali się do tańca.

Wielkie podziękowania należą się również dla akustyków (a wśród nich szczególnie dla Jakuba Skibińskiego i Daniela Jakubowicza) za bardzo profesjonalne nagłośnienie i oświetleniowców.

Imprezie towarzyszyła wystawa rękodzieła artystycznego, przygotowana przez członkinie Stowarzyszenia „Lepsze jutro”. Zwiedzający z zachwytem oglądali haftowane obrusy i serwetki, obrazy wykonane haftem krzyżykowym, szydełkowe serwetki, obrazy malowane farbami olejnymi czy przedmioty użytkowe zdobione metodą decoupage.

„IV Muzyczny weekend dla wszystkich pokoleń” można uznać za bardzo udany. Malinówka po raz kolejny gościła wykonawców niezwykłych, grających z pasją, prezentujących bardzo wysoki poziom artystyczny. Stworzono też okazję do integracji wielu pokoleń oraz do upowszechniania tradycji swojej wsi.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Gminę Haczów, GOKiW w Haczowie oraz Radę Sołecką w Malinówce.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wyżej wymienionym instytucjom, wolontariuszom – członkom Stowarzyszenia „Lepsze jutro”, nauczycielom Zespołu Szkół w Malinówce, strażakom z OSP w Malinówce, Radzie Sołeckiej w Malinówce, z panem Romanem Kielarem na czele oraz wszystkim innym osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły organizację tej imprezy.

{gallery}mal22052016{/gallery}

D. D. G.

Dodaj komentarz