I Charytatywny Maraton Zumba “Tańcz i Pomagaj” w Haczowie

W upalne, sobotnie popołudnie, 31 sierpnia 2019r. na boisku sportowym “Orlik” w Haczowie odbył się Charytatywny Maraton Zumba “Tańcz i Pomagaj”. Organizatorami imprezy było kilka dziewczyn z grupy Zumba Haczów oraz haczowskie Stowarzyszenie Inicjatywy.

Pomysł zorganizowania tej nietypowej w gminie imprezy, połączonej ze zbiórką charytatywną, wziął się od dziewczyn, które już prawie rok uczęszczają na zajęcia zumby w Haczowie. Ponad to biorą czynny udział w maratonach, np. charytatywnym maratonie w Krośnie, Sanoku, Frysztaku, Sieniawie. To właśnie na jednym z takich eventów zrodził się pomysł zorganizowania maratonu w Haczowie.

Dzięki pomocy i doświadczeniu członków Stowarzyszenia Inicjatywy, którzy wsparli dziewczyny, a także wielu ludziom i instytucjom dobrego serca, sobotnie popołudnie w Haczowie upłynęło w rytmach gorącej zumby.

Podczas trwania maratonu prowadzono zbiórkę do puszek na leczenie 6-letniego Jasia Ekierta z Haczowa, chorego na rozszczep kręgosłupa i otwartą przepuklinę oponowo-rdzeniową, wymagającego ciągłego leczenia i rehabilitacji. Efektem 3-godzinnej zbiórki jest kwota 5.310,48 zł.

Sobotni maraton poprowadzili licencjonowani instruktorzy zumby, którzy charytatywnie, pełni pozytywnej energii, tańczyli wraz z uczestnikami. Do Haczowa przyjechali: Ewelina z Dukli, Paweł Kuliga z Sanoka, Gosia Potera z Jasła, Lucyna Wojdyło z Brzozowa, Ewelina Huta- Kozłowska z Sanoka, Zosia Badach z Biłgoraju oraz trójka instruktorów z Kielc: Agnieszka Zarychta, Klaudia Struska i Maciej Sarnat.

Wszystkie zgromadzone na maratonie dzieci bawiły się z animatorką Elą, oraz bajkowymi pomocnikami, którzy pojawili się na Orliku dzięki uprzejmości firmy “Kraina baśni f&f z Haczowa”, która nieodpłatnie wypożyczyła stroje maskotek.

Niewątpliwie największą frajdę podczas upalnego popołudnia, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, sprawiła kurtyna wodna, przygotowana przez strażaków z OSP w Haczowie.

Każdy przybyły na maraton mógł posilić się kiełbaskami z grilla, pieczonymi przez organizatorów oraz skosztować przepysznych wypieków, kiszonych ogórków, swojskiego chleba ze smalcem, przygotowanego przez dziewczyny z grupy Zumba Haczów oraz rodzinę Jasia Ekierta.

Chętni uczestnicy mieli także możliwość konsultacji z fizjoterapeutą oraz zapoznania się z ofertą firmy Forever, skierowaną do sportowców.

Na zakończenie I Charytatywnego Maratonu Zumby “Tańcz i Pomagaj” ogłoszono zwycięzców konkursu pt: “Pokaż, ile endorfin daje ci zumba” i wręczono nagrody 33 najaktywniejszym zumbowiczom.

Opiekę medyczną podczas maratonu zapewniali wszystkim uczestnikom ratownicy z firmy New Life.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania firmom oraz osobom indywidualnym, którzy nie odmówili pomocy i wsparli finansowo i rzeczowo organizację maratonu. Podziękowania dla: PBS

Niepokój Piotr – Prace Ziemne, Ubezpieczenia Haczów, Jartex, Pizzeria Lastoria, Ella Odzież, sklep mięsny Haczów, Studio fryzur Paulina Prajznar, Psi fryzjer, BlueMed, Pola Dance Krosno,

Salon Kosmetyczny Aleksandra, sklep Groszek, New Life, Kraina baśni f&f, SellPrint. Darek Inglot.

Ponad to organizatorzy dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Haczowie, sołtysowi oraz GOK z Beska za wszelką okazaną pomoc.

Gorące podziękowania kierowane są w stronę harcerzy z drużyny Płomyki z Haczowa, z panią Dominiką Bobolą na czelę, którzy chętnie, pomimo upału, pomagali podczas maratonu.

Organizatorom gratulujemy pomysłu i jego realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę