Gloria Victis nie dla Haczowa…

alt

W niedzielę 24 lipca na stadionie LKS Haczovia Haczów został rozegrany finał kolejnej edycji o Puchar Gloria Victis. W turnieju finałowym wzięło udział 3 drużyny. Dwie z nich – Plomień Zmiennica i LKS Golcowa, musiały pokonać rywali w eliminacjach i półfinałach, natomiast Haczovia Haczów, będąca tegorocznym gospodarzem turnieju, miała zagwarantowany udział w finale.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 14.30, oficjalnym otwarciem przez Wójta Gminy Haczów Pana Stanisława Jakiela oraz Prezesa Zarządu Powiatowego LKS Pana Bronisława Przyczynka, kilka słów dołączył także Prezes LKS Haczovia Haczów Pan Marek Rozenbajgier.

Po otworciu zawodów rozlosowano kolejność poszczególnych meczy:
1. LKS Haczovia Haczów – LKS Golcowa
2. LKS Haczovia Haczów – Płomień Zmiennica
3. Płomień Zmiennica – LKS Golcowa

Mecze odbywały się w czasie 2 x 30 minut, a końcowej klasyfikacji drużyn decydowały kolejno:

Skład LKS Haczovia Haczów:
Sieniawski Szymon, Leczek > Kasperkowicz 48′, Żywiec, Zubik, Matusz > Mazur 45′, Ziemiański, Boczar, Gębuś, Prach, Sieniawski Łukasz > Szymański 30′, Łach
ż.k. Boczar 27′

W pierwszym meczu turnieju zawodnikom nie sprzyjała pogoda, lejący się z nieba deszcze przeszkadzał zawodnikom, którzy pomimo to toczyli zaciętą walkę o piłkę.
Pierwsza połowa była dość chaotyczna w wykonaniu obu zespółów. Gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwsza sytuacja na strzelenie gola przez zespół z Golcowej natrafiła się już w 3 minucie, kiedy to po nie dokładnym wybiciu  z pola karnego przez naszych obrońców do piłki dopada zawodnik Golcowej i z około 18 metrów strzela na bramkę lecz piłka nieznacznie mija słupek. W 7 minucie po ładnej akcji Boczar dośrodkowuje z prawej strony, do piłki dochodzi Leczek, ale jego strzał blokuje obrońca który wybija piłkę. W I połowie nic więcej ciekawego się nie działo poza żółtą kartką w 27 minucie dla Boczara.
Druga połowa zaczęła się od śmielszych ataków Haczowa, czego skyukiem były strzały Gębusia, Boczara czy Szymańskiego – niestety wszystkie niecelne. W 54 minucie po faulu z okolic 19 metra do piłki podchodzi Prach, ładnie strzela na bramkę, lecz bramkarz z największym trudem odbija piłkę na rzut rożny. W 59 minucie powinno być 1 – 0 dla Haczowa, ale w sytuacji sam na sam nie poradził sobie Mazur, który uderzył minimalnie koło słupka.

2. LKS Haczovia Haczów – Płomień Zmiennica 0 – 1

60′ Prajsnar Rafał
Szajna Maciej > Sieniawski Szymon, Ziemiański, Prach > Błaż, Owoc A > Ladziński Arkadiusz, Łach, Mazur > Ladziński Mariusz, Gębuś, Zywiec, Szymański, Szuber, Wilusz
ż.k. Ladziński Mariusz 48′, Ziemiański Daniel 58′

W drugim meczu pogoda poprawiła się i przestało padać.
Pierwsza połowa to akcje jednej jak i drugiej drużyny, gra toczyła się głównie w środku pola. W 20 i 21 minucie strzały zawodników Zmiennicy broni Szajna, 23, 24 minuta strzały zawodników Haczowa niecelne. W 28 minucie ładna akcja Płomienia lecz strzał zakonczony obok słupka.
Druga połowa zaczęła się od zmasowanych ataków Zmiennicy, którzy strzelali na bramkę w 34, 36. 45 minucie lecz bez skutku. W 49 minucie doskonałą sytuację miał napastnik Płomienia, lecz w 100% sytuacji z 5 metrów uderza minimalnie nad poprzeczka. Nasz zespół raz zagroził bramce Płomienia a było to w 59 minucie po strzale Arka Ladzińskiego, przez którego mocno uderzona piłka przeleciała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, Zmiennica wyprowadziła kontratak, zawodnik popędził z piłką lewą stroną i po podaje ją na długi słupek do niepilnowanego napastnika, gdzi ten pakuje piłkę do bramki obok bezradnego Sieniawskiego. Po rozpoczęciu gry przez naszych piłkarzy sędzia kończy mecz.

3. Płomień Zmiennica – LKS Golcowa 2 – 2
    37′ Kułak Paweł         8′ Wójcik Paweł
    50′ Kułak Paweł        39′ wójcik Paweł

W ostatnim meczu zagrały drużyny które, walczyły o zwycięstwo w całym turnieju. Zmiennicy wystarczał remis natomiast Golcowa musiała wygrać. Mecz rozpoczął się po myśli Golcowej bo już w 8 minucie wyszli na prowadzenie po silnym strzale z 5 metrów Pawła Wójcika. Zmiennica od tego momentu zaczęła atakować lecz ani w 10, 12, 13, 15 oraz 22 minucie zaden strzał nie znalazł drogi do bramki. Golcowa broniła się jak mogła i wyprowadzała tylko kontrataki. Po jednym z nich napastnik Golcowej dostaje piłke na środku boiska, wychodzi sam na sam z bramkarzem, lecz ten broni strzał a dobitka przelatuje nad poprzeczką. Podobna sytuacja ma miejsce w 30 minucie, lecz i tym razem w sytuacji sam na sam górą wychodzi bramkarz.
W drugieł połowie Zmiennica dalej atakuje. W 37 minucie w końcu pada bramka dla Płomienia, po niegroźnej akcji piłkę z narożnika pola karnego uderza Paweł Kułak i po błędzie bramkarza wpada ona do siatki. Nie minęło 2 minuty i mamy 2 – 1 dla Golcowej. Po kolejnej sytuacji sam na sam tym razem Wójcik się nie myli i pakuje piłkę do bramki. Zmiennica znowu atakuje bo ich przegrana daje puchar Golcowej. Do wyrównania dochodzi w 50 minucie do rajdzie lewą stroną Pawła Kułaka, który mija obrońców i strzela obok bezradnego bramkarza Golcowej. Do końca meczu jeszcze było parę akcji, ale żadna nie przyniosła bramki.
W tym meczu sprawdziło się piłkarskie powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, gdyby Golcowa wykorzystała w pierwszej połowie 2 sytuacje, które miała sam na sam to ona  mogłaby sie cieszyć z pucharu.

Po zakończeniu zawodów kapitanowie drużyn odebrali pamiątkowe puchary i dyplomy. Ponadto Pan Bronisław Przyczyniak złożył na ręce Zarządowi LKS Haczovia Haczów gratulacje i zyczenia z okazji obchodów 60 – lecia klubu. Po wręczeniu nagród i pucharów zawodnicy zostali zaproszeni na drobny poczęstunek.

Kibiców: ok 300-stu