Złapano mężczyzn, kradnących rowery w Gminie Haczów


W przeciągu ostatnich dwóch tygodni brzozowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży sześciu rowerów, których dokonano na terenie Gminy Haczów. Złodzieje wybierali sobie atrakcyjne jednoślady pozostawione pod kościołem, podczas gdy ich właściciele przebywali na niedzielnej mszy. Jak ustalili funkcjonariusze to nie jedyne przestępstwo, które dokonali młodzi mężczyźni.

Od początku marca br. do Posterunku Policji w Haczowie wpływały zgłoszenia od osób pokrzywdzonych, o kradzieży rowerów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Gminy Haczów. Wspólnym elementem tajemniczych zniknięć rowerów było to, że dochodziło do nich podczas, gdy ich właściciele przebywali w kościele na niedzielnej mszy, pozostawiając swoje jednoślady na zewnątrz bez zabezpieczenia.

Od momentu otrzymania pierwszej informacji o kradzieży rowerów policjanci z posterunku w Haczowie wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego Brzozowskiej Komendy zajęli się poszukiwaniem pojazdów i ustaleniem tożsamości złodzieja. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, dokładnie badano każdą uzyskaną informację na temat tych przestępstw. Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać.

Przełom w sprawie nastąpił dwa tygodnie temu, gdy policjanci podczas wykonywania obowiązków służbowych na terenie Gminy Haczów, otrzymali informację o osobach, sprzedających rowery po niskiej cenie. Funkcjonariusze ustalili miejsca, w których znajdowały się jednoślady i ustalili tożsamość złodzieji, którymi okazali się 20 i 14-letni mieszkańcy Bzianki. Finkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione rowery, jeden z sześciu zabezpieczonych jednośladów znajdował się poza granicami naszego kraju.

20-latkowi postawiono zarzut kradzieży rowerów, do którego przyznał się podczas przesłuchania. Za ten czyn  kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast materiały w sprawie 14-latka zostaną wkrótce przesłane do sądu rodzinnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalili, że to tylko nieliczne z przestępstw, których dopuścił się 20-latek, bowiem ma on na swoim koncie dokonanie łącznie ponad czterdziestu czynów. Dotyczą one głównie kradzieży, włamań, uszkodzeń mienia a także przestępstw narkotykowych. Funkcjonariusze ustalili również dane pięciu osób, które w tej przestępczej działalności „pracowały” wspólnie z 14 i 20-latkiem. Są nimi młodzi ludzie w wieku do 30 lat.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę