XIII Wigilijne Spotkanie Seniorów w Haczowie

W niedzielę, 18 grudnia 2016r, w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczyku w Haczowie odbyło się coroczne Wigilijne Spotkanie Seniorów. Już od 2004 r. impreza ta, mająca świąteczny charakter, organizowana jest przez Koło Gospodyń Wiejskich w Haczowie przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Haczów oraz pomocy GOPS i GOKiW w Haczowie.

Uroczystą Wigilię rozpoczęła koncelebrowana Msza Św. w Kościele Parafialnym w Haczowie, podczas której modlono się w intencji wszystkich seniorów.

W sali GOKiW w Haczowie zebrało się ok 240 uczestników wigilii, pośród których byli seniorzy oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich przybyłych przez przewodniczącą KGW w Haczowie, Aleksandrę Ekiert. Następnie, ks. prałat Kazimierz Kaczor wraz z Wikariuszem Grzegorzem Urbanem poprowadził modlitwę i poświęcił opłatki, którymi seniorzy łamali się, składając sobie wzajemnie życzenia.

Podczas wspólnej wigilii, zebrani jedli potrawy przygotowane przez panie z KGW w Haczowie wraz z pracownicami GOPS. Na stoły podano barszcz czerwony z uszkami, gołąbki, różne rodzaje pierogów oraz tradycyjną rybę i domowe ciasto.

Dzięki występom, które zaprezentowane zostały podczas wigilii wszyscy zebrani mogli poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie zaprezentował się Zespół Śpiewaczy KGW "Haczowianie", który wykonał tradycyjne kolędy, dzieci z Ochronki Św.

Józefa w Haczowie zaprezentowały Jasełka, a  Chór „Kamerton” ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Haczowie pod kierownictwem Marty Soboty, wyśpiewał piękne kolędy i pastorałki. Ponad to Wigilijne Spotkanie Seniorów swoją muzyką uświetniła również Orkiestra Dęta „Hejnał” z Haczowa”.

Każdy gość Wigilijnego Spotkania Seniorów otrzymał pamiątkowe choinki z życzeniami, ręcznie wykonane przez społeczność gimnazjum w Haczowie.

Dzięki inicjatywie pań z KGW w Haczowie, zebrani mogli nie tylko zjeść smaczne potrawy wigilijne, ale także spotkać się i poczuć prawdziwie rodzinną atmosferę.

 

{gallery}wigilia2016{/gallery}
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę