Wigilijne Spotkanie Seniorów w Haczowie

18 Wigilia Seniorów w Haczowie

W niedzielę, 17 grudnia 2017r, w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku  odbyło się 18 Wigilijne Spotkanie Seniorów w Haczowie. Już po raz kolejny Koło Gospodyń Wiejskich w Haczowie, przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Haczów oraz pomocy GOPS i GOKiW w Haczowie podjęło się zorganizowania corocznej imprezy dedykowanej najstarszym mieszkańcom Haczowa.

Uroczystą Wigilię rozpoczęło przywitanie zgromadzonych gości przez przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Haczowie – Aleksandrę Ekiert.

Aleksandra Ekiert

Następnie, haczowscy księża poprowadzili modlitwę i poświęcili opłatki, którymi łamano się przed wspólna wieczerzą.

Modlitwa spotkanie

Podczas wspólnej wigilii, zebrani jedli potrawy przygotowane przez panie z KGW w Haczowie wraz z pracownicami GOPS Haczów. Na stoły podano barszcz czerwony z uszkami, gołąbki, zupę grzybową, trzy rodzaje pierogów oraz tradycyjną rybę i domowe ciasto.

Zespół z lubeni

Dzięki występom, które zaproszeni goście mogli obejrzeć podczas podawania kolejnych dań wigilijnych, wszyscy mogli poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wigilijne Spotkanie Seniorów uświetnili swymi koncertami Orkiestra Dęta „Hejnał” z Haczowa”, Zespół Śpiewaczy „Haczowianie”, Chór „Kamerton” ze Szkoły Podstawowej w Haczowie, który to w ostatnim czasie zdobył nagrodę “Złote Kamerton” w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Chórów Acapella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, Zespół Zespół Śpiewaczy “Lubenianki.

Na scenie nie mogło zabraknąć także najmłodszych mieszkańców Haczowa, których reprezentantami były dzieci uczęszczające do Ochronki Św. Józefa w Haczowie. Przedszkolaki zaprezentowały piękną i oryginalną inscenizację Jasełek.

Na zakończenie Wigilii zebrani goście mogli obejrzeć bożonarodzeniowy spektakl Jasełek w wykonaniu haczowskiej grupy teatralnej JoSe.

grupa Teatralna JoSe

Każdy gość Wigilijnego Spotkania Seniorów otrzymał pamiątkową bombkę z życzeniami, wykonaną przez uczniów szkoły Podstawowej w Haczowie.

One thought on “Wigilijne Spotkanie Seniorów w Haczowie

  • 22 grudnia 2017 at 21:19
    Permalink

    Pozdrawiam Seniorów. Moze wśród nich są jeszcze i moi Koledzy (Koleżanki?) z lat dzieciństwa (do ok. 1950). Cieszę z możliwości internetowego chociaż obcowania ze środowiskiem swego matecznika w którym dorastałem i krowy pasałem

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę