Warsztaty gry na lirze korbowej

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na koncert lirników zatytułowany „Cztery strony liry”, który odbędzie się Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie, 26 października 2019 r. Koncert będzie spojrzeniem na brzmienie lir z różnych perspektyw. Lira korbowa jest instrumentem niezwykle inspirującym, natomiast w rękach muzyków, którzy czerpią z różnych gatunków muzycznych, staje się niezwykłym narzędziem przekazywania dźwięków, emocji, obrazów. 
Koncert jest częścią projektu „Podtrzymywanie lokalnych tradycji muzycznych – warsztaty gry na lirze korbowej”, który został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Brzozowie w ramach projektu „Kultura i sztuka”.

W ramach projektu zostały zaplanowane również warsztaty lirnicze, które będą realizowane w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie w dniach od 25-27 października 2019 r. Pod okiem zawodowych muzyków będzie szkolić się około 20 uczestników warsztatów  z całej Polski, którzy również zagrają podczas naszego koncertu. Gościem specjalnym koncertu i warsztatów będzie Mistrz Stanisław Wyżykowski, który zrekonstruował lirę korbowa w 1967 roku. I to właśnie Haczów stał się kolebka liry korbowej. Także tutaj w Haczowie, w Sali Tradycji, zostały zdeponowane instrumenty autorstwa Stanisława Wyżykowskiego, które usłyszymy podczas koncertu.

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy: Fundacja na Rzecz Kultury WALIZKA, Maciej Harna, Stanisław Nogaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę