„W zdrowym ciele zdrowy duch”

Pod takim hasłem w dniach 1 – 3 czerwca 2017 r. odbył się w Zespole Szkół w Malinówce cykl imprez sportowo-profilaktycznych.
1 czerwca – Dzień Dziecka – przebiegał pod znakiem sportu i ruchu: uczniowie klasy II gimnazjum, w ramach podsumowania projektu edukacyjnego, przeprowadzili Turniej Piłki Nożnej. Z kolei uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej rozegrali turniej w „Dwa ognie”, a wychowawcy klas 0-III przygotowali i przeprowadzili dla najmłodszych gry i zabawy ruchowe.

Na zakończenie wszyscy zgromadzili się w Domu Ludowym na dyskotekę i tam zostali obdarowani paczkami, w których były zdrowe przekąski i napoje.
Drugi dzień cyklu przebiegał pod znakiem profilaktyki. Odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego w klasach IV-VI pod hasłem „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”. W trakcie podsumowania została wygłoszona pogadanka na temat „Napoje energetyzujące – pić czy nie pić?”, rozdano też ulotki na temat zdrowego odżywiania. Uczestnicy projektu wykonali gazetkę ścienną pt. „Witaminy” i omówili prezentację multimedialną „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”.
Podsumowaniem tego dnia był konkurs na najsmaczniejszą kanapkę i zdrowy napój dodający energii.
W trzecim dniu odbyło się uroczyste oddanie do użytku wielofunkcyjnego boiska sportowego. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu boiska, goście i społeczność szkolna obejrzeli pokaz sprawnościowy (elementy siatkówki i koszykówki) oraz okolicznościową akademię, w czasie której podkreślano znaczenie ruchu i uprawiania sportu dla zdrowia.
Ten cykl imprez został dofinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie.
{gallery}mal2017sp{/gallery}

Dodaj komentarz