V MUZYCZNY WEEKEND DLA WSZYSTKICH POKOLEŃ W MALINÓWCE

W słoneczne, niedzielne popołudnie, 28 maja br. na placu przed Domem Ludowym w Malinówce zgromadziła się liczna publiczność. Jubileuszowy „V Muzyczny weekend dla wszystkich pokoleń” zorganizowała Rada Rodziców i Dyrektor Zespołu Szkół w Malinówce, przy dużej pomocy strażaków z OSP. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Parada młodych talentów”. Na scenie zaprezentowali się utalentowani uczniowie, prezentując piosenki solo i w zespołach oraz tańce.

Pierwszą część prezentacji rozpoczęły uczennice klasy III szkoły podstawowej. Ich żywiołowy taniec do melodii „Chocolate” publiczność nagrodziła gromkimi brawami.Po nich na scenie pojawiły się solistki – Kamila Reszka i Jagoda Kaniewska. Później dwie piosenki wykonał zespół wokalny, w skład którego wchodzą uczennice klasy IV i V.
I znów sceną zawładnęły tancerki – tym razem gimnazjalistki zatańczyły układ dyskotekowy, z elementami ćwiczeń ruchowych. Kolejną porcję piosenek wykonały uczennice klasy VI. A były to w kolejności: Daria Kielar, Julia Prajsnar i Oliwia Szuba. Na zakończenie pierwszej części programu Kinga Ostrowska i Tobiasz Gazda z klasy II gimnazjum pięknie zatańczyli walca angielskiego. Imprezie towarzyszyła obszerna wystawa prac plastycznych i technicznych wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół w Malinówce. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwiedziło ją wielu zgromadzonych gości.

Bardzo ciekawym wydarzeniem okazał się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, pod kierunkiem opiekuna Zbigniewa Moskala. Zgromadzeni goście mogli nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym w różnym wieku i w różnych sytuacjach. Chętni mogli spróbować swoich sił w działaniach ratowniczych i przekonać się – dzięki alkogoglom – jakie trudności w poruszaniu się i spostrzeganiu świata mają osoby po spożyciu alkoholu.

Bardzo podobał się zgromadzonym koncert zespołu „Boskie Torsy” z Brzozowa, który wykonał wiele znanych polskich i zagranicznych przebojów we własnych aranżacjach. Niektórzy, zachęceni wspaniałą muzyką, ruszyli do tańca.
W przerwie koncertu zespołu „Boskie Torsy” zaprezentowały się kolejne młode talenty wokalne – Kinga Supel, Patrycja Preisner, Kinga Leczek, Natalia Gazda oraz zespół wokalny. Uczennice klasy VI i I gimnazjum wykonały cztery przeboje muzyki filmowej, m.in. z filmu Pocahontas i Titanic. Zostały nagrodzone wielkimi brawami.
Interesujący punkt programu stanowiło podsumowanie projektu gimnazjalnego uczniów klasy II pod nazwą „Swoje znajcie, swoje chwalcie”. Dzięki jego realizacji uczniowie dotarli do informacji o historii miejscowości, instytucji w niej funkcjonujących oraz ciekawostek o losach Żubryda i rodziny Żydów uratowanych w czasie II wojny światowej przez rodzinę Kielarów. Prezentacji towarzyszyła wystawa materiałów źródłowych oraz krótki konkurs z nagrodami.

Na zakończenie imprezy wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół Yellow Horse ze Strzyżowa. Zabrał on słuchaczy w świat muzyki z pogranicza southern rocka, country, bluesa i rock and rolla. W znanych przebojach i autorskich piosenkach akustyczne trio zabrzmiało niesamowicie. Bogactwo brzmienia gitar, charakterystyczny wokal oraz różnorodne efekty perkusyjne złożyły się na niezwykle interesujący koncert. Do wszystkich prezentującym się w niedzielę wykonawców kieruję serdeczne podziękowania.
Równie gorąco dziękuję akustykom (a wśród nich szczególnie dla Jakuba Skibińskiego) za bardzo profesjonalne nagłośnienie i oświetleniowców (z Tomaszem Jurzystą na czele).

„V Muzyczny weekend dla wszystkich pokoleń” można uznać za bardzo udany. Malinówka po raz kolejny gościła wykonawców niezwykłych, grających z pasją, prezentujących bardzo wysoki poziom artystyczny. Stworzono też okazję do integracji wielu pokoleń.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Gminę Haczów oraz GOKiW w Haczowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wyżej wymienionym instytucjom, wolontariuszom – członkom Rady Rodziców, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Malinówce, strażakom z OSP w Malinówce oraz wszystkim innym osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły organizację tej imprezy.
D. D. G.

{gallery}vmuzyczny2017{/gallery}

Dodaj komentarz