V miejsce Strażaków Ochotników z Jabłonicy Polskiej na Mistrostwach Polski

Dużym sukcesem strażaków ochotników z Jabłonicy Polskiej, którzy zajęli V miejsce zakończyły się  Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze KDP, OSP, PSP wg regulaminu CTIF, które odbyły się w Polanicy Zdroju w dniach 16-18 września.

W zawodach udział wzięło łącznie 64 drużyny z całej Polski. Wśród nich 4 były z terenu województwa podkarpackiego. W grupie A spośród 16 drużyn rywalizować miała właśnie OSP Jabłonica Polska.

Pierwszego dnia rywalizacja zaczęła się od ćwiczenia bojowego. Następną konkurencją była sztafeta pożarnicza. Uzyskany łączny czas obu startów po pierwszym dniu dawał drużynie z Jabłonicy Polskiej III miejsce.

Sobotni start rozpoczął się o godzinie 11.20 ćwiczeniem musztry. Następnie podobnie jak dzień wcześniej bojówka i sztafeta pożarnicza 8x50m.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników OSP Jabłonica Polska zdobyła łącznie 400,07 pkt, co dało V miejsce. Zwycięska drużyna, czyli OSP Głuchów (wielkopolskie) zdobyła łącznie 408,92 pkt.

Chociaż nie udało zdobyć się medalu, zawodnicy i tak mają powód ro radości, bowiem pierwszych 5 drużyn dostało przepustkę na Olimpiadę Pożarniczą, która odbędzie w następnym roku w Austrii w miejscowości Villach.

OSP Jabłonica Polska reprezentowali zawodnicy:

Gabriel Żółkoś, Grzegorz Sieniawski, Kamil Józefczyk, Damian Stapiński, Kamil Żychowski, Dariusz Rymarz, Bartłomiej Frydrych, Śnieżek Karol, Robert Sieniawski, Damian Żychowski.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na Olimpiadzie.

 

żródło i zdjęcia: OSP Jabłonica Polska (http://www.jablonicapolska.osp.org.pl/#zawody/2016/06)

Dodaj komentarz