Uwolnijmy Paluszki Ernesta!

4 września o godz. 9.00 do 18 września do godz. 9.00 na stronie charytatywni.allegro.pl odbędzie się aukcja fotografii „Lekkość”, która zdobyła wyróżnienie w Wielkim Konkursie National Geographic. Pieniądze wylicytowane w trakcie aukcji zostaną przeznaczone na rzecz Ernesta Kuźnara – 6 miesięcznego chłopca, który urodził się z niepełnosprawnością paluszków u rączek i nóżek. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Towarzystwa Balonowego GWIAZDA z Krosna przy udziale Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" z Warszawy.

– Historia chłopczyka, który ma zrośnięte paluszki u rączek i nóżek bardzo mnie wzruszyła. Zależy mi na tym, aby skutecznie wesprzeć działania rodziców, którzy zbierają pieniądze na operację Ernesta w Hamburgu. Założenie jest takie: zbierzemy jak najwięcej pieniędzy, paluszki Ernesta zostaną uwolnione, a on będzie zdrowy i szczęśliwy – mówi Aneta Leśniak, autorka fotografii, prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Balonowego GWIAZDA.

Licytowane zdjęcie powstało w 2007 roku nad wodospadem Niagara, zaś w 2011 zostało dostrzeżone przez „National Geographic” wśród 48 tysięcy fotografii nadesłanych na Wielki Konkurs Fotograficzny.

Zdjęcie można licytować na charytatywni.allegro.pl przez podanie jak najwyższej sumy za którą chce się je kupić. Osoba, która zakupi fotografię będzie posiadaczem pierwszego autorskiego egzemplarza, który z wywołaniem i sprzedażą czekał na ważny, charytatywny cel. Fotografia została wydrukowana w formie obrazu dzięki uprzejmości Laboratorium Fotograficznego pana Krzysztofa Hepnara z Krosna.

– Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami Ernesta. Miłość do Dziecka, które jeszcze tyle przejdzie w tak młodym wieku jest chyba największa. Po urodzeniu Ernesta stwierdzono rzadki Zespół Wrodzonych Wad Palców Dłoni i Stóp. Po konsultacji z chirurgami ortopedii dziecięcej i chirurgami plastycznymi dowiedzieliśmy się o znacznym stopniu skomplikowania zrostów paluszków. Polecono nam próbę leczenia w niemieckiej klinice w Hamburgu. Dzięki współpracy z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą, czy z Towarzystwem Balonowym GWIAZDA staramy się zorganizować środki na leczenie i rehabilitację Synka. Po pierwszym małym zabiegu wiemy, że ból przeżywany z dzieckiem jest wielki, ale prowadzi do szczęśliwego zakończenia. Dzięki wsparciu ludzi takich jak Państwo, czy Pani Anety będziemy mogli powierzyć skomplikowane deformacje chłopca w doświadczone ręce Kliniki Chirurgii Ręki. Z góry bardzo dziękujemy za szansę dla Synka– mówią rodzice Ernesta, Monika i Łukasz Kuźnarowie z Haczowa.

Już od 4 września br. fotografie można licytować pod linkiem:

http://charytatywni.allegro.pl/cele?charityOrganizationId=131&query=ernest+kuźnar

Dodaj komentarz