Uczestnicy WTZ w Haczowie laureatami konkursu

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Haczowie zostali laureatami konkursu na „Pamiątkę z Regionu Brzozowskiego z elementami i wzorami kultury ludowej”. Konkurs dofinansowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A. zorganizowało Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie.

Ideą projektu była promocja kultury ludowej w oparciu o tradycje ludowe w powiecie brzozowskim, promocja lokalnych walorów, dobrym przykładem na integrację i współzawodnictwo.

W kategorii dorosłych III miejsce zajęła Joanna Madej pracą – naszyjnik z cisów, wyróżnienia otrzymali: Janusz Szałankiewicz za serwetniki z brzozy i wikliny, Kinga Boczar za pracę – serduszko-igielnik z haftem haczowskim oraz Barbara Szuba za torebkę lnianą z motywem liści brzozy.

Prace wykonano w Warsztacie Terapii Zajęciowej pod okiem instruktorów: Angeliki Winiarskiej, Anny Rysz i Pauliny Ekiert.

Udział w konkursach jest ważnym aspektem rehabilitacji podopiecznych WTZ, pobudza ich aktywność społeczną oraz rozwój poprzez tworzenie prac promujących lokalne walory dziedzictwa ludowego kultywowane również w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu.

Bożena Szmyd
prac. administracyjny PSOUU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę