Księża oraz oldboje z Haczowa na sportowo uczcili Dzień Papieski

W niedzielę 14-10-2012 r., na boisku Orlika w Haczowie rozegrał się mecz towarzyski pomiędzy drużyną księży z Archidiecezji Przemyskiej a Oldbojami z Haczowa.
W ten sposób uczczono obchody rocznicy XII Dnia Papieskiego.

Całe widowisko rozpoczęło się od przywitania drużyn oraz modlitwy prowadzonej przez ks. prałata Kazimierza Kaczora.

Pierwsza połowa spotkania, po stosunkowo wyrównanej grze, zakończyła się wynikiem 2:1 dla drużyny oldbojów z Haczowa.
W drugiej połowie, księża próbując nadrobić straconą bramkę, narazili się na ataki ze strony przeciwników, tracąc przy tym osiem bramek. Mecz zakończył się wynikiem 8:1.

Mimo wielu straconych bramek szcególne uznanie należy się bramkarzowi księży, który w bramce spisywał się niemalże wzorowo. Po zakończeniu meczu ks. prałat wręczył pamiątkowy puchar zwycięskiej drużynie oraz zawodnikowi, który strzelił najwięcej bramek.

Całe widowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, towarzyski mecz obejrzało około 300 osób.