Stryjanki z Haczowa zwyciężczyniami I Mistrzostw Podkarpacia Amatorskich Drużyn Kobiecych.

W niedzielę, 30 września 2018r., na stadionie LKS w Haczowie odbyło się, jedyne takie w regionie, spotkanie kobiet rywalizujących o tytuł Mistrzyń Podkarpacia Amatroskich Drużyn w Piłce Nożnej.

Głównymi pomysłodawcami całego przedsięwzięcia było haczowskie Stowarzyszenie Inicjatywy, które przy współpracy z Krośnieńską Akademią Piłkarską Bardomed i LKS Haczów zorganizowało niecodzienne widowisko, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W niedzielne popołudnie, na stadionie LKS Haczów zebrało się, mnóstwo osób, które przyszły obejrzeć i dopingować odważne mamy-amatorki, które zmierzyły się między sobą w I Mistrzostwach Podkarpacia Amatorskich Drużyn Kobiecych.

Do rywalizacji o najwyższy tytuł zgłosiło się aż 8 drużyn: Krosno, Mamuśki Kotwicy Korczyna, Jasionów, Lubatówka, Jaśliska, Domaradz, AktivPro Rymanów, Stryjanki z Haczowa.
Panie zagrały w 2 grupach, systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły o najwyższe miejsca na podium.

W finałach rozgrywek o 3 i 4 miejsce zagrały drużyny z Jasionowa i ProaAcitv Rymanów.

W wyrównanym meczu nie padł żaden gol, dlatego wynik spotkania rozstrzygnęły rzuty karne, podczas których większą celnością wykazały się panie z Rymanowa, które ostatecznie pokonały Jasionów 1:0.

W meczu o najwyższe 1 miejsce zmierzyły się Mamuśki Kotwicy Korczyna i Stryjanki z Haczowa. Po zaciętej i emocjonującej walce lepsze okazały się Haczowianki, które pokonały Korczynę 3:2

Spotkania sędziowali panowie: Stanisław Urbanek i Bartek Rajchel.

Gra pań była oceniania i komentowana przez zgromadzonych na stadionie kibiców. Oto wypowiedź jednego z nich: “Muszę przyznać, że kobiety-amatorki, grające dzisiaj w turnieju niewiele odstawały od grających w lidze mężczyzn. Trzeba powiedzieć, że na boisku wykazywały się nie tylko wielką odwagą, ale także ciekawymi zagraniami. Organizatorom gratuluję pomysłu, a wszystkim drużynom świetnej gry. Mam nadzieję, a wypowiadam się w imieniu wielu osób, że tego rodzaju turniej na stałe wejdzie w kalendarz imprez w Haczowie.”

Na zakończenie turnieju zwycięskie drużyny otrzymały puchary, ufundowane przez firmę SellPrint z Haczowa. Dodatkowo wyłonieni zostali: Najlepsza Bramkarka – Ewa Szafrańska, zawodniczka drużyny Mamuśki Kotwicy i Królowa Strzelców – Marzena Musiał z zespołu Stryjanki Haczów, która zdobyła 7 bramek. Tytuł MVP Mistrzostw powędrował w ręce zawodniczki z AktivPro Rymanów – Magdaleny Żelazo. Ponad to organizatorzy przyznali nagrodą specjalną dla Najstarszej Zawodniczki turnieju, którą została Joanna Dmitruk z Krosna.

Przez cały czas trwania imprezy na stadionie, dzięki hojności sponsorów, najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, były to m.in.: darmowa dmuchana zjeżdżalnia, zamek, malowanie twarzy, zabawy z animatorką. Wiele dzieci sprawdziło swoje umiejetności sportowe na torze strażackim przygotowanym przez strażaków z OSP w Haczowie.

Wszyscy zebrani goście rozgrzewali się kawą i herbatą, a także posilali kiełbasą i kaszanką z grilla, którą przyrządzali członkowie Stowarzyszenia Inicjatywy z Haczowa.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali ratownicy medyczni.

Organizatorzy Mistrzostw Podkarpacia Amatorskich Drużyn Kobiecych w szczególny sposób pragną podziękować wszystkim sponsorom za udzielone wsparcie finansowe i rzeczowe, tj.: Powiat Brzozowski, Wulkanex-stacja kontroli pojazdów Haczów, Towarzystwo Przyjaciół Haczowa, POŻUniwers Zbigniew Sieniawski, Multikomp Krosno, NewSkin Kosmetylogia Estetyczna, NewLife Rafał Szmyd, Salon kosmetyczny Aleksandra, Pizzeria Lastoria, Studio fryzur Paulina Prejznar, Jartex, F.H.U. KUB-BUD Piotr Niepokój, Dworek Weselny Bzianka, Ra-Net, SellPrint F.H.U Anna Dąbrowska.

Podziękowania kierowane są także w stronę strażaków z OSP w Haczowie, którzy poświęcili swój wolny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę