Pożar w Malinówce

7 stycznia kilka minut po godzinie 15.00 w Malinówce doszło do pożaru budynku mieszkalnego drewnianego, w którym mieszkały 2 osoby. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców, oraz czujnikom zamontowanym w domu nie doszło do tragedii.

Kilka minut po godzinie 15.00   strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w budynku mieszkalnym w miejscowości  Malinówka. Jako pierwsi na miejsce dojechali ochotnicy z Malinówki. Wtedy okazało się iż pożar rozprzestrzenił się już na poddasze drewnianego budynku. Chwilę później po dojeździe zastępu z PSP Brzozów podjęto  decyzje o zadysponowaniu dodatkowych samochodów pożarniczych.

Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru, oraz ewakuacji mienia znajdującego się w budynku. Mimo wysiłku ratowników zniszczeniu uległa znaczna cześć domu.

Po ugaszeniu pożaru rozebrano cześć konstrukcji stropu i ścian, a uratowane mienie przeniesiono do pobliskiej szkoły.

Mieszkańcy dzięki pomocy gminy otrzymali tymczasowe mieszkanie zastępcze.

Dzięki czujnikom zamontowanym w domu i zdecydowanej reakcji domowników udało uniknąć się tym razem większej tragedii, dlatego zachęcamy do kupna tych urządzeń, które mogą nam uratowac zdrowie a nawet życie.

Na miejscu pracowały takie jednostki jak: JRG Brzozów, OSP Malinówka, OSP Jabłonica Polska, OSP Jabłonica Polska, OSP Haczów, oraz Pogotowie Energetyczne.

 

fot.: OSP Malinówka

 

Dodaj komentarz