Ogólnopolski sukces chóru “Kamerton” z Haczowa

alt

Chór „Kamerton” działający przy Szkole Podstawowej w Haczowie zajął I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie istnieje od 1994 r. Co roku do uczestnictwa w nim zgłasza się około 2 tysięcy wykonawców indywidualnych, zespołów, chórów, czy scholi. Festiwal ten jest uznawany w Polsce za największą i najbardziej prestiżową imprezę tego typu. Na każdą edycję Festiwalu składają się z dwa etapy: eliminacje odbywające się w 33 miastach w Polsce i 3 poza granicami naszego kraju, a także finał w Będzinie.

Tegoroczny finał zgromadził 143 najlepszych wykonawców kolęd, wyłonionych w przesłuchaniach.
Haczowski „Kamerton” znalazł się w finale dzięki zwycięstwu w regionalnym przesłuchaniu w Sanoku. W Będzinie chór z Haczowa wykonał trzy utwory: „W Dzień Bożego Narodzenia”, „Święta Panienka” oraz „Carol of the bells”. Dzięki znakomitemu wykonaniu utworów chór zajął I miejsce w swojej kategorii i otrzymał nagrodę finansową w wysokości tysiąca zł. <

alt
 

Chór z Haczowa od dziewięciu lat bierze udział w finałach Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Od pierwszych występów na tym festiwalu haczowska młodzież osiąga bardzo dobre wyniki, zajmując miejsca w czołówce najlepszych wykonawców, w kategorii chóry w Polsce.

Od 1993 r. opiekunką oraz dyrygentką dzieci śpiewających w Haczowie jest Marta Sobota, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Haczowie, która swoją pasją do śpiewania zaraziła już mnóstwo dzieci. Obecnie chór składa się z 48 uczniów: 25 ze Szkoły Podstawowej w Haczowie i 23 z Gimnazjum w Haczowie, w tym 3 chłopców z kl. 4 i 5. Dzieci bardzo chętnie uczęszczają na cotygodniowe, dwugodzinne zajęcia chóru.
Haczowski “Kamerton” swoimi występami uświetnia wszelkie gminne uroczystości. Podczas tegorocznych świąt Bożonarodzeniowych mieszkańcy Haczowa mieli okazję usłyszeć wykonanie zwycięskich kolęd podczas koncertu kolęd, który zorganizowano w Kościele Parafialnym w Haczowie.

Chór „Kamerton” zajął I miejsce na festiwalu w Będzinie w następującym w składzie:

Wiktoria Szyndlar, Monika Błaż, Justyna Kaczkowska, Emilia Szmyd, Klaudia Lewtak, Aleksandra Mraz, Emilia Ziemiańska, Długosz Klaudia, Iga Adamowicz, Kinga Ekiert, Anna Małkuch, Angelika Rysz, Wiktoria Pelc, Patrycja Ekiert, Kamila Kiełbasa, Natalia Rozenbajgier, Sylwia Ślemp, Gabriela Ziemiańska c. Małgorzaty, Gabriela Ziemiańska c. Urszuli, Natalia Guzik, Angelika Szafran, Julia Władyka, Aleksandra Wojtoń, Anna Rygiel, Filip Wawrzkowicz, Karolina Czapor, Kornelia Szajna, Zuzanna Tabisz, Marcel Bożek, Aleksandra Ekiert, Klaudia Prajsnar, Barbara Ekiert, Ziemiańska Agnieszka, Marcelina Inglot, Marcelina Macyk, Marta Macyk, Justyna Ladzińska, Wiktoria Adamczyk, Anna Ziemiańska, Julia Ekiert, Fiedeń Marcelina, Fiejdasz Emilia, Szmyd Nikodem, Julia Błaż, Zuzanna Kaczor, Michalina Macyk, Karina Kielar, Zuzanna Bobola.

Portal haczow24.pl gratuluje haczowskiemu “Kamertonowi” zwycięstwa i życzy mu dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz