Nawałnica nadGminą Haczów


Bardzo groźna nawałnica przeszła w piątek nad Gminą Haczów. Straż Pożarna interweniowała w Haczowie i Jabłonicy Polskiej kilka razy. Pierwsze niepokojące zgłoszenie napłynęło z Haczowa. W stary, zabytkowy Kościół uderzył piorun, uruchamiając tym samym sygnalizację pożarową.

Na miejsce zgłoszenia udała się jednostka OSP Haczów, oraz 3 zastępy z JRG Brzozów. Po dokładnym sprawdzeniu całego obiektu okazało się, że piorun nie wyrządził żadnych strat i na szczęście alarm okazał się fałszywy.
Nastepne zgłoszenie napłynęło z Jabłonicy Polskiej. Po dojeździe jednostek straży na miejsce okazało się, że wiatr powalił kilkanaście drzew, które pozrywały linie energetyczne oraz telefoniczne. Z relacji mieszkańców wynika, że przez kilka minut padał grad o średnicy około 4-5 cm. Straż Pożarna wraz z Policją zdecydowały o zamknięciu części odcinka drogi powiatowej od krzyżówki na Haczów do cmentarza, ponieważ istniało realne niebezpieczeństwo zerwania linii energetycznej oraz złamania się słupa na jezdnię. Po usunięciu drzewa które zalegało na linach, ruch przywrócono.

W najbliższych dniach synoptycy przewidują kolejne fale upałów oraz niebezpieczne burze.

{gallery}burza24082012{/gallery}

Dodaj komentarz