Mamuśki z Haczowa zwyciężczyniami I Halowego Turnieju w Sieniawie

W sobotę, 16 marca br., w ramach projektu “Akcja Rywalizacja” na parkiecie w Hali Sportowej w Sieniawie spotkały się “Mamuśki”, które rozegrały swój I Halowy Turniej Piłki Nożnej. Wśród uczestników znalazły się także mamusie z Haczowa, który zajęły I miejsce.

Pomysłodawcą całej imprezy była Prezes Stowarzyszenia Aktiv Pro Rymanów Zdrój – Katarzyna Rysz – Jęczkowska, a głównym celem wydarzenia  promowanie wśród kobiet sportowej aktywności, upowszechnianie kultury fizycznej oraz integracja kobiet, które na co dzień prowadzą spokojne życie matek i żon.

W turnieju, który odbył się na hali w Sieniawie udział wzięły drużyny matek-amatorek z Podkarpacia: Przełom Besko, K.S. Kotwica Korczyna, Mamuśki Z Orlika Przemyśl,  LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska, Mamy z Haczowa i gospodarze  mamuśki Akademia Aktiv Pro.

Mamuśki rozegrały 16-minutowe mecze, każdy z każdym. Po zakończeniu wszystkich spotkań zliczono punkty i wyłoniono zwyciężczynie:
 I miejsce zajęła drużyna Mamusiek z Haczowa, II miejsce Mamusiek z Jaślisk, natomiast III miejsce wywalczyły Mamuśki z Beska.

Podczas turnieju Haczów reprezentował zespół składający się z 10 zawodniczek-amatorek, które do samego końca nie odpuściły żadnego meczu, co w rezultacie pozwoliło im wygrać cały turniej. Najlepszą skutecznością w strzelaniu bramek wykazała się Marzena Musiał z Haczowa, która otrzymała tytuł Króla Strzelców.

Uroczystego otwarcia oraz zakończenia imprezy, poza Prezes Stowarzyszenia Aktiv Pro Rymanów Zdrój – Katarzyną Rysz – Jęczkowską, dokonali: Marcin Król koordynator piłki amatorskiej przy Polskim Związku Piłki Nożnej, Wojciech Sokołowski Prezes OZPN Krosno i Grzegorz Wołczański Zastępca Burmistrza Gmina Rymanów.

Dodatkowo z inicjatywy Mam z K.S. Kotwica Korczyna, podczas trwania całego turnieju, zorganizowano zbiórkę pieniędzy na operację nóżki Olusia z Krościenka Wyżnego.

Organizatorom gratulujemy pomysłu, a zwycięzcom oraz wszystkim mamuśkom biorącym udział w turnieju zaangażowania oraz wspaniałej gry i postawy na boisku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę