Liga lokalizacji Akademii Piłkarskiej “Bardomed” w Haczowie

W niedzielę, 24 lipca br., na stadionie LKS Haczów rozgrywana była druga kolejka Ligii Lokalizacji dzieci uczęszczających do Akademii Piłkarskiej „Bardomed”. W rozgrywkach wzięło ponad 300 zawodników z 11 miejscowości.

Pierwsza letnia edycja Ligii Lokalizacji 2016' jest spotkaniem wszystkich najmłodszych zawodników z Akademii Piłkarskiej "Bardomed", podczas której drużyny z poszczególnych miejscowości grają między sobą któtkie mecze. W lidze biorą udział piłkarze, w których aktualnie prowadzone są zajęcia Akademii: Krosno, Blizne, Domaradz, Golcowa, Grabownica Starzeńska, Haczów, Iskrzynia, Jabłonica Polska, Jasienica Rosielna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe, Szebnie oraz Zręcin.

Liga lokalizacji 2016’ jest co miesięcznym spotkaniem zawodników, którzy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych: 2008/09’, 2007/06’, 2005/04’. Planowane jest rozegranie 5 ligowych kolejek w terminach czerwiec- październik. Każdy zespół uczestniczący w rozgrywkach gra w strojach zakupionych na potrzebę gry w Lidze Lokalizacji.

Głównym celem Ligii jest propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, przyspieszenie rozwoju umiejętności piłkarskich u dzieci, utożsamianie się z miejscowością, w której dziecko mieszka oraz jej godne reprezentowanie. Gra w Lidze Lokalizacji daje  zawodnikom niezależnie od wieku, umiejętności czy miejsca zamieszkania możliwość miłego spędzania czasu, gry i współzawodnictwa z rówieśnikami.

Podczas odbywania się poszczególnych kolejek,  w każdej kategorii wiekowej prowadzone są rankingi zespołów wraz ze szczegółowymi statystykami – wynikami oraz strzelcami. Na podstawie Ligi Lokalizacji trenerzy wybiorą grupę najlepszych zawodników, którzy w niedalekiej przyszłości będą reprezentować Akademię na turniejach zewnętrznych jako REPREZENTACJA LOKALIZACJI.

Pierwsza runda rozgrywek odbywała się 10 lipca w Krośnie, natomiast druga w niedzielę 24 lipca w Haczowie. Wszyscy piłkarze wykazywali ogromne zaangażowanie oraz chęć rywalizacji. Pomimo upalnej pogody wszyscy uczestnicy Ligii prezentowali zdobyte do tej pory umiejętności piłkarskie. Ze względu na ilość zawodników drużyna z Haczowa wśród roczników 2008/2009 została podzielona na Haczów Zielony i Haczów Biały, natomiast wśród starszych roczników AP Haczów.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców piłkarzy z Akademii Piłkarskiej z Haczowa wszyscy zgromadzeni mogli sie posilić pysznymi ciastami, gorącymi i zimnymi napojami oraz kiełbaską z grilla.

Oficjalne wyniki już wkrótce na stronie www.kapbardomed.pl

Dodaj komentarz