Letnia półkolonia w Haczowie

W dniach od 25 do 29 ipca br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbyła się półkolonia dla dzieci z klas 1-6 z terenu Gminy Haczów. Dzięki wspólnemu wysiłkowi pań z haczowskiego Koła Gospodyń Wiejskich, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Haczowie, GOPS z Haczowie oraz Biblioteki Publicznej w Haczowie, było to kolejne z rzędu przedsięwzięcie, dzięki któremu dzieci mogły ciekawie spędzić czas.

Tegoroczna, rekordowa półkolonia, w której wzięło udział prawie 150 dzieci z terenu Gminy Haczów, trwała pięć dni i obfitowała w wiele atrakcji dla uczestników przygotowanych przez organizatorów.

Podczas pierwszego dnia dzieci zostały podzielone na 5 grup wiekowych, miało miejsce także zapoznanie z opiekunami oraz regulaminem półkolonii.

W trakci pięciodniowej półkolonii dzieci miały możliwość spotkania się z Edwardem Marszałkiem – Mistrzem Mowy Polskiej i rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie; przedstawicielem Policji, który opowiedział dzieciom, jak bezpiecznie spędzić wakacje; Ratownikami ze Stowarzyszenia Lazarus w Krośnie, którzy uczyli dzieci, jak postępować w przypadku zagrożenia życia; Edwardem Rozenbajgrem i strażakami OSP w Haczowie, którzy zaprezentowali "rozwinięcie bojowe" oraz wyposażenie wozu strażackiego.

Drugiego dnia półkolonii najmłodsi uczestnicy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę nad Solinę, gdzie odbyli rejs statkiem po jeziorze. Uczestniczyli także w spotkaniu z ratownikiem wodnym, który zaprezentował wyposażenie służące do ratowania ludzkiego życia.

Trzeciego dnia starsze grupy udały się do Przemyśla oraz Arboretum w Bolestraszycach, gdzie mogły podziwiać piękne ogrody.

Podczas trwania czwartego i piątego dnia półkolonii, wszyscy uczestnicy, podzieleni na mniejsze grupy, udali się na basen kryty do Krosna.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów przez pięć dni trwania letniej półkolonii dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach tematycznych m.in: warsztatach w bibliotece; zajęciach sportowych, robótkach ręcznych z papieru, nauce haftu haczowskiego, wspólnych grach i zabawach w parku.

Każdy dzień półkolonii (z wyjątkiem wycieczek do Soliny i Przemyśla) dzieci zaczynały śniadaniem, natomiast na zakończenie dnia posilały się pysznym obiadem przygotowanym przez panie z KGW w Haczowie.

 

Dodaj komentarz