Jubileusz 150-lecia Koła Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich w Haczowie.

W sobotę, 20 listopada, w GOKiW w Haczowie miały miejsce obchody Jubileuszu 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich. W uroczystości udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z Haczowa, Równego oraz zaproszenie goście.

Haczowskie Koło Gospodyń Wiejskich istnieje od 1908 r. Ostatnie kilkanaście lat jej działalności związane jest z wielkim ogromem pracy, jaki wkładają prężnie działające Panie z Haczowa, do organizacji różnego typu inicjatyw społecznych oraz organizowanych przez siebie cyklicznych akcji. Niektóre z nich jak np. wakacyjne półkolonie, czy Wigilia Seniorów już na stałe wpisały się w kanon imprez odbywających się w Haczowie.

Sobotnie uroczystości w GOKiW w Haczowie rozpoczęły się od przywitania zaproszonych gości przez Aleksandrę Ekiert – przewodniczącą KGW Haczów.
Następnie wyróżnione zostały Panie Seniorki którym, za wieloletnią działalnością na rzecz Koła oraz Wsi, wręczono jubileuszowe dyplomy. Ponad to swoje podziękowanie dla KGW na ręce przewodniczącej Aleksandry Ekiert, złożyły władze lokalne oraz przedstawiciele placówek edukacyjnych z Haczowa.

Część oficjalną zakończyły występy przygotowane przez KGW z Równego oraz KGW z Haczowa.

Całość jubileuszu zwieńczyła wspólna, uroczysta kolacja przygotowana przez haczowskie jubilatki.

Przypominamy, że obecnie trwa konkurs na Najaktywniejsze Koło Gospodyń 2016 r. Głosy na Koło Gospodyń Wiejskich z Haczowa można wysyłać do dnia 24.11.2016 r. do godz. 12:00:

SMS na numer 72355 wpisując treść: kgw45
 

{gallery}kgw2016{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę