III edycja – Haczów Pomaga

W niedzielę, 7 sierpnia 2016r., na Orliku oraz placu za remizą OSP w Haczowie, odbył się III Piknik Rodzinny „Haczów Pomaga”.
Głównymi punktami tegorocznej imprezy był piłkarski turniej drużyn amatorskich, pobór krwi oraz zbiórka pieniędzy na zakup ogólnodostępnego defibrylatora AED.

Trzecia edycja pikniku cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem niż ubiegłe. Licznie przybyli mieszkańcy Haczowa oraz goście spoza miejscowości uczestniczyli w akcji oddawania krwi, którą przeprowadzono w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi. Do rejestracji przystąpiło 22 osoby, z których 16 osób zakwalifikowało się do poboru krwi.

Od 12.30 na Orliku w Haczowie trwał Turniej Piłkarski "Haczów Pomaga", w którym wzięło udział 5 drużyn: OldBoys Haczów, OldBoys Krościenko Wyżne, Prawko Perfect, Fiber Studio Team oraz Juniorzy Haczów. Jednocześnie, na placu za remizą, trwał piknik rodzinny, na którym, dzięki hojności sponsorów, znalazło się w wiele atrakcji dla dzieci, były to m.in.: darmowa dmuchana zjeżdżalnia, zamek, basen z piłkami, lody oraz wata cukrowa.

Najmłodsi uczestnicu pikniku mogli skorzystać z malowania twarzy, a także wziąć udział w ciekawych konkurencjach i zabawach przygotowanych przez animatorów. Ponad to, dzięki przygotowaniu przez strażaków OSP w Haczowie toru strażackiego, każdy chętny miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w konkurencjach sportowych. Przez cały czas trwania imprezy dostępna była kurtyna wodna, dzięki której była możliwość orzeźwienia się w tę upalną niedzielę.
Tradycyjnie, jak co roku, podczas trwania imprezy można było bezpłatnie spróbować dań przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Haczowa, które już po raz trzeci z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy, przygotowały przepyszne pierogi, bigos, proziaki oraz szarlotkę.
Każdy uczestnik turnieju oraz przybyły na piknik gość mógł zjeść kiełbasę i kaszankę z grilla, którą przyrządzali członkowie stowarzyszenia Inicjatywy z Haczowa, będącego jednym z organizatorów całej imprezy.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników rodzinnego pikniku czuwali ratownicy z Lazarusa, którzy przeprowadzali pokazy z udzielania pierwszej pomocy z użyciem szkoleniowego AED.

Po kilku godzinach zawodów sportowych na Orliku, wyłoniono zwycięzców oraz najlepszego bramkarza i króla strzelców.

Końcowe Wyniki:

1. Juniorzy Haczów
2. Prawko Perfect
3. OldBoys Haczów
4. OldBoys Krościenko Wyżne
5. Fiber Studio Team

Na zakończenie pikniku zwycięskie drużyny otrzymały puchary, które ufundował Wójt Gminy Haczów. Dodatkowo wyłonieni zostali Najlepszy Bramkarz, którym został zawodnik Fiber Studio Team – Michał Samborski oraz Król Strzelców, piłkarz OldBoys Krościenko Wyżne – Wiesław Wróbel, który zdobył 8 bramek. Tytuł Drużyny FairPlay w tym roku trafił w ręce haczowskiego teamu – OldBoys Haczów.

 

Podczas tegorocznej zbiórki pieniędzy na zakup ogólnodostępnego defibrylatora AED zebrano łączną kwotę 2578,97 zł.

Organizatorzy Pikniku "Haczów Pomaga" III edycja w szczególny sposób pragną podziękować wszystkim sponsorom za udzielone wsparcie finansowe i rzeczowe, tj.: PBS Bank, Stimo, PolBud, Pizzeria Lastoria, ra-net, Multikomp, ElektroMar, Jartex, SellPrint, Oerlemans, Dworek Weselny Bzianka, Omega, Wulkanex, Studio Kosmetyczne Aleksandra, Studio Fryzur Paulina Prejznar, Kebab Haczów.

Podziękowania skladamy również dla Pana Sołtysa Ryszarda Błaża wraz z pracownikami budowlanymi za transport ławek i stołów.

Osobne podziękowanie kierujemy w stronę ludzi, którzy charytatywnie pomogli w przeprowadzeniu imprezy, poświęcając swój prywatny czas na rzecz pikniku : sędziom piłkaskim: Piotrowi Ekiertowi i Krzysztofowi Łuksie, Dyrektorowi Przedszkola Samorządowego w Haczowie Bogdanowi Nyczowi oraz nauczycielce tutejszego przedszkola Marzenie Ziemiańskiej, którzy organizowali dla dzieci ciekawe konkurencje i zabawy, Justynie Szajna (malowanie twarzy), Krzysztofowi Błażowi (konferansjerowi) oraz Bartłomiejowi Stępkowi i Emilowi Karnasiewiczowi, strażakom z OSP Haczów, za zapoznanie dzieci ze sprzętem strażackim i zorganizowaniem im mini zawodów strażąckich.
 

Galeria z Haczów Pomaga

Dodaj komentarz