II Edycja Pikniku “Haczów Pomaga”

W niedzielę, 7 sierpnia 2016r., na stadionie LKS w Haczowie, już po raz drugi odbył się piknik rodzinny „Haczów Pomaga”. Tak jak w zeszłym roku, również i tym razem imprezie towarzyszyła szczytna akcja poboru krwi oraz zbiórka datków na leczenie chorych dzieci z terenu Gminy Haczów.

Głównymi punktami tegorocznego II Pikniku Rodzinnego "Haczów Pomaga" był piłkarski turniej drużyn amatorskich, zbiórka krwi oraz zbiórka pieniędzy na leczenie chorych dzieci z terenu Gminy Haczów.

Druga edycja pikniku cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem niż ubiegła. Licznie przybyli mieszkańcy Haczowa oraz goście spoza miejscowości uczestniczyli w akcji oddawania krwi, którą przeprowadzono w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi. Do rejestracji przystąpiło 37 osób, z których 24 osób zakwalifikowało się do poboru krwi, co przełożyło się na prawie 11 litrów zebranej krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie serdecznie dziękuje za zainteresowanie akcją i ma nadzieję, że za rok ilość oddanej krwi w Haczowie będzie jeszcze wyższa.

Równocześnie z akcją oddawania krwi, na stadionie LKS  w Haczowie trwał piknik rodzinny, na którym, dzięki hojności sponsorów, znalazło się w wiele atrakcji dla wszytkich przybyłych. Tegorocznymi atrakacjami dla dzieci były darmowa dmuchana zjeżdżalnia, zamek, basen z piłkami, lody oraz wata cukrowa. Ponad to każdy chętny mógł  skorzystać z malowania twarzy, natomiast najmłodsi uczestnicy pikniku ciekawie spędzali czas na zabawach przygotowywanych przez animatorkę.

 

Niewątpliwie największą ciekawość uczestników pikniku wzbudziło stoisko z drukarkami 3D, obsługiwane przez firmę Kreation 3D. Właściciele a zarazem konstruktorzy tych drukarek bardzo chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez ludzi. Ponad to na bieżąco drukowali drobne gadżety, które wręczali zainteresowanym.

Podczas trwania imprezy można było bezpłatnie spróbować dań przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Haczowa, które drugi rok z rzędu z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy, przygotowały przepyszne pierogi, gołąbki, bigos oraz szarlotkę. Ponad to każdy uczestnik turnieju oraz przybyły na piknik gość mógł zjeść kiełbasę i kaszankę z grilla, którą przyrządzali członkowie stowarzyszenia Inicjatywy, będącego jednym z organizatorów całej imprezy.

W czasie trwania regeneracyjnej przerwy dla zawodników turnieju, na stadionie LKS zaprezentowały się dzieci, uczęszczające do Akademii Piłkarskiej Bardomed zlokalizowanej w Haczowie. W kilkunastominutowym, pokazowym meczu najmłodsi zawodnicy zaprezentowali zdolności, jakie udało im się nabyć podczas cotygodniowych treningów.

 

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników rodzinnego pikniku czuwali ratownicy z Lazarusa.

Całość pikniku uświetnił turniej piłkarski, w którym w tym roku zmierzyło się 8 drużyn: Prawko-perfect.pl, KAP Bardomed, Wolni Strzelcy, Juniorzy Haczów, HTP Holand Textils, UM Krosno, OldBoys Haczów, Iskra Wróblik.

Po wielu pojedynkach w fazach grupowych do meczu o 3 miejsce na boisku stanęła drużyna Iskry Wróblik, która pokonała drużynę HTP Holand Textils. W meczu finałowym spotkały się drużyny prawko-perfect.pl oraz Wolni Strzelcy. Po  zaciętym meczu drużyna „prawka” okazała się najlepsza i tak, jak w zeszłym roku, wygrała cały turniej wynikiem 8:3.

Na zakończenie pikniku zwycięskie drużyny otrzymały puchary, które ufundował Wójt Gminy Haczów oraz według miejsc, karnety na pizze otrzymane od Zajazdu Bzianka. Dodatkowo wyłonieni zostali Najlepszy Bramkarz, którym został zawodnik Wolnych Strzelców – Robert Sieniawski oraz Król Strzelców, najlepiej strzelający bramki piłkarz Prawka-perfect.pl – Dawid Tesznar. Wręczono również nagrodę FairPlay (karnety na strzyżenie męskie ofiarowane przez Studio Fryzur – Paulina Prejznar z Haczowa i karnety na pizze od Zajazd Bzianka), którą tym razem, za zdrową i sportowa rywalizację otrzymała drużyna OldBoys z Haczowa.

Podczas tegorocznej zbiórki pieniędzy na leczenie chorych dzieci z terenu Gminy Haczów zebrano łączną sumę 2922, 36 zł.

Organizatorzy Pikniku "Haczów Pomaga" II edycja w szczególny sposób pragną podziękować wszystkim sponsorom za udzielone wsparcie finansowe i rzeczowe, tj.: PBS Bank, Stimo, PolBud, Pizzeria Lastoria, ra-net, Multikomp, HitPol Romex, Jartex, Kreation Studio, Poż Uniwers, Oerlemans, Dworek Weselny Bzianka, Omega, Wulkanex, Studio Kosmetyczne Aleksandra, Studio Fryzur Paulina Prejznar, Apteka "Pod Dębami", a także Brzozowskiej Gazecie Powiatowej oraz RY-SA.pl za objęcie patronatem medialnym imprezy.

Podziękowania dla Pana Sołtysa Ryszarda Błaża wraz z pracownikami budowlanymi za transport bramek piłkarskich,  ławek, stołów oraz za wykoszenie stadionu.

Osobne podziękowanie kierujemy w stronę ludzi, którzy charytatywnie pomogli w uświetnieniu imprezy, poświęcając swój prywatny czas na rzecz pikniku : Agnieszce Adamczyk (animatorce), Justynie Szajna (malowanie twarzy), Krzysztofowi Błażowi (konferansjerowi)

Dodaj komentarz