I Gminne Zawody Pierwszej Pomocy w Trześniowie

We wtorek, 29 maja br.,  w Zespole Szkół w Trześniowie odbyły się I Gminne Mistrzostwa Z Pierwszej Pomocy. Zawody składały się z kilku konkurencji sprawdzających wiedzę na temat pierwszej pomocy.

 

Pierwsza scenka polegała na poprawnym przeprowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w której sędziowie sprawdzali umiejętności poprawnego przeprowadzenia RKO. Kolejne scenariusze przewidywały napad padaczki oraz wbite ciało obce w udo. To tylko niektóre z sytuacji, z jakimi musieli poradzić sobie uczestnicy. Oprócz praktycznych umiejętności została również sprawdzona wiedza teoretyczna młodzieży na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta, a poziom i wiedza uczestników bardzo imponująca.
W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Trześniowie, drugie z Jasionowa,  trzecie ze Wzdowa, a czwarte zespół z Haczowa.

Na koniec zawodów wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w pokazie strażaków z OSP Trześniów oraz ratowników medycznych z firmy New Life, podczas którego zaprezentowano użycie AED – automatycznego defibrylatora, który w najbliższym czasie trafi do jednostk OSP Trześniów.

Po ogłoszeniu wyników nastąpiła dekoracja zwycięzców i pozostałych drużyn.

Zwycięska drużyna odebrała okazały puchar z rąk Pani Dyrektor z SP w Trześniowie – Joanny Kaczor. Wręczone zostały także medale, dyplom i nagrody rzeczowe dla pozostałych zawodników.

Wsparcia sponsorskiego zawodów udzieliło Stowarzyszenie “Inicjatywy” z Haczowa, a nagrody rzeczowe ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

fot. Andrzej Józefczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę