Haczowskie mAmatorki Mistrzyniami Polski w II Mistrzostwach Polski Mamusiek.

W dniach 24 i 25 sierpnia 2019r. w Przemyślu, odbyły się II Mistrzostwa Polski Mamusiek w których udział wzięła drużyna mAmatorek z Haczowa.

W walce o puchar wzięło udział 12 drużyn mamusiek: z Przemyśla, Korczyny, Kaszyc, Narola, Sanoka, Wiązownej, Klimontowa, Rymanowa, Beska, Oleszyc, Haczowa oraz drużyna zza wschodniej granicy – z Mościsk (Ukraina).

Drużyna mAmatorek z Haczowa wystąpiła w składzie: kapitan: Agnieszka Adamczyk, bramkarz – Magdalena Kaczkowska oraz Marzena Musiał, Justyna Terlecka, Paulina Szurlej, Joanna Guzior, Grażyna Ekiert, Gabriela Rysz, Marta Matusz, Justyna Barańska, Anna Dąbrowska.

Pomimo tego, że były to Mistrzostwa w Piłce Nożnej, to nie futbol decydował o wyniku końcowym. Oprócz piłki nożnej mamuśki zmierzyły się w 6 dodatkowych konkurencjach, w których o kolejności zajmowanych miejsc w klasyfikacji końcowej, decydowała suma punktów zdobytych w każdej z konkurencji!


Konkurencje mistrzostw: przeciąganie liny, molkky, piłka na trampolinie, bieg w taśmie, curling z piłką,
rzut torebką oraz piłka nożna.

 

W emocjonującym finale piłki nożnej, o wyniku zadecydowały rzuty karne. Mamatorki z Haczowa uległy Mamuśkom z Orlika Przemyśl, które zdobyły I miejsce w tej dyscyplinie. Drugie miejsce zajęły Mamuśki z Haczowa, a brąz wywalczyły Mamuśki z Beska!

Klasyfikacje z pozostałych konkurencji:

PRZECIĄGANIE LINY
1. Mamuśki Kotwicy
2. Mamuśki z Rymanowa
3. Mamuśki z Oleszyc

MOLKKY
1. Mamuśki z Klimontowa
2. Mamuśki z Kaszyc
3. Mamuśki z Oleszyc

PIŁKA NA TRAMPOLINIE
1. Mamuśki z Haczowa
2. Mamuśki z Klimontowa
3. Mamuśki z Kaszyc

BIEG W TAŚMIE
1. Mamuśki z Mościsk
2. Mamuśki z Klimontowa
3. Mamuśki z Kotwicy

CURLING Z PIŁKĄ
1. Mamuśki z Sanoka
2. Mamuśki z Haczowa
3. Mamuśki z Narola

RZUT TOREBKĄ
1. Mamuśki z Kotwicy
2. Mamuśki z Rymanowa
3. Mamuśki z Kaszyc      

W klasyfikacji końcowej haczowska drużyna uzyskała 104 pkt., uzyskując tym samy tytuł Mistrzyń Polski Mamusiek. Na miejscu drugim znalazły się Mamuśki z Orlika Przemyśl (101 pkt.), a 3 miejsce powędrowało do Mamusiek z Kotwicy Korczyna (100 pkt.).

Podczas trwania 2 – dniowych mistrzostw Przemyskie Serca prowadziły zbiórkę na rzecz Dajany Klatki z Przemyśla, która od urodzenia zmaga się z porażeniem czterokończynowym. Pomimo upału Dajana dzielnie kibicowała wszystkim mamuśkom, biorącym udział w turnieju.

Przez cały okres trwania mistrzostw zawodniczki mogły posilić się kiełbasą z grilla oraz przekąskami przygotowanymi przez organizatorów. Ponad to wzięły udział w imprezie integracyjnej w
przemyskim klubie.

Haczowskiej drużynie mAmatorek gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych turniejach.

W imieniu drużyny mAmatorek z Haczowa składamy podziękowania dla organizatorów za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału, w tym jakże dużym przedsięwzięciu. Wszystkim mamuśkowym drużynom gratulujemy zapału i energii, która pomimo upałów nie opuszczała nikogo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę