Haczów ma swoje AED

W sobotę, 14-10-2017r., przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Haczowie miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu medycznego AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) przez Stowarzyszenie Inicjatywy na rzecz jednostki OSP Haczów.

Urządzenie to zostało zakupione za środki pochodzące ze zbiórki publicznej nr 2017/3296/KS o nazwie „Haczów Pomaga – III edycja”, zorganizowanej podczas pikniku rodzinnego 6 sierpnia 2017r., darowizny finansowej od Firmy Alta oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Inicjatywy.

Sprzęt zakupiony przez Stowarzyszenie wyposażony jest w elektrody, pozwalające ratować życie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Warto nadmienić, iż podarowany jednostce OSP Haczów defibrylator AED jest drugim takim sprzętem ogólnodostępnym w powiecie brzozowskim, a pierwszym na wyposażeniu OSP w powiecie.
Dzięki temu, że Haczów posiada własny sprzęt medyczny AED, istnieje możliwość szybkiej reakcji i pomocy osobie, w przypadku zatrzymania akcji serca na terenie naszej miejscowości oraz miejscowości ościennych. Szanse na przeżycie takiej osoby wzrastają nawet do 70 %.

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatywy składa serdeczne podziękowania dla firmy Alta za przekazaną kwotę na zakup sprzętu oraz dla mieszkańców Haczowa, którzy wsparli zbiórkę w sierpniu.

Stowarzyszenie Inicjatywy prowadzi nabór nowych członków, chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem 501 575 123.

Dodaj komentarz