Główna nagroda dla żaglówki z Haczowa

 
alt
fot. fiberstudio.pl
 Haker 530, tak nazywa się niewielka żaglówka, skonstruowana w zakładzie produkcyjnym firmy Fiberstudio w Haczowie, która zdobyła prestiżową nagrodę podczas Międzynarodowych Targów „Wiatr i Woda 2012” w Warszawie.


Targi „Wiatr i Woda 2012”, odbywające się już po raz dwudziesty czwarty (1- 4.03) w Warszawie, są największymi targami sportów wodnych i rekreacji, na których spotykają się czołowi przedstawiciele branży, a także miłośnicy żeglarstwa z Polski i zagranicy. Jak co roku  komisja konkursowa przyznaje prestiżowe nagrody targów – Gwoździe. W tym roku największe zainteresowanie wzbudziła żaglówka Haker 530, która otrzymała główną nagrodę targów. Produkt został również doceniony przez społeczność największego forum żeglarskiego w kraju, sailforum.pl, dzięki czemu otrzymał nagrodę “Złotego Pagaja 2012”.

Firma Fiberstudio z Haczowa istnieje od 2007 roku i specjalizuje się w produkcji pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, rowerów wodnych, a także barek rzecznych z laminatu. Konstruktorem prototypu żaglówki jest Przemysław Herbut, który jak twierdzi, stworzył go z pasji do bezpiecznego żeglowania z dziećmi.

Pierwsze łodzie jachtowe wyprodukowane w Haczowie już w kwietniu mają trafić do Niemiec i Izraela. Otrzymanie nagrody targowej spowodowało, że zamówienia na żaglówki typu Haker530 spływają nie tylko z Europy, ale i z całego świata.

alt
 

Ciekawostką, którą podał nam Grzegorz Zajdel z Fiberstudio jest również fakt, że w zakładzie produkcyjnym w Haczowie wykonany został  model oficjalnej piłki na Euro 2012, o średnicy 6,5 m, który stanęła przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

{gallery}fiber2012{/gallery}

Dodaj komentarz