Czarny dzień na terenie Gminy Haczów

W poniedziałek, 2 listopada 2015r w Gminie Haczów doszło do kilku tragicznych wydarzeń, w których śmierć poniosły 2 osoby. 

Do pierwszego zdarzenia doszło w godzinach porannych na terenie Jasionowa. Służby ratunkowe prowadziły działania na jednej z posesji, na której w oborniku przy budynku gospodarczym znaleziono ciało starszego mężczyzny. Strażacy z Jasionowa wraz ze strażakami z Brzozowa wydobyli ciało, którego zgon stwierdził lekarz.

Do kolejnego zdarzenia, tym razem drogowego w godzinach wieczornych doszło w Malinówce. W okolicach cmentarza dachował samochód osobowy. W wyniku zdarzenia 1 osoba została przewieziona do szpitala w Brzozowie. Działania przy wypadku prowadziły PSP Brzozów, OSP Jabłonica Polska, oraz Pog. Ratunkowe i Policja.

W tym samym dniu, kilka minut po zgłoszeniu wypadku w Malinówce, w Haczowie na drodze powiatowej prowadzącej do Jabłonicy Polskiej doszło do potrącenia rowerzysty. Mimo wysiłku świadków zdarzenia, następnie ochotników z Haczowa i zespołu Pogotowia Ratunkowego, pomimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, mężczyzna zmarł. Pdoczas tego zdarzenia na miejscu obecni byli ochotnicy z Haczowa, Jabłonicy Polskiej, PSP Brzozów, oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Jest jesień, ciemno robi się coraz szybciej a warunki na drogach w godzinach popołudniowych znacznie się pogarszają, dlatego też zachowujmy rozwagę na drodze, a przemieszczając się pieszo w warunkach ograniczonej widoczności, nośmy ze sobą odblaski, może w ten sposób unikniemy podobnych zdarzeń.

Dodaj komentarz