21-latek z Haczowa zatrzymany

alt
 

10 października 2011r na Posterunek Policji w Haczowie zgłosiła się starsza kobieta, mieszkanka Jabłonicy Polskiej z informacją, że 6 października została napadnięta. Młody człowiek wszedł do jej domu, przystawił jej nóż do szyi i zażądał  pieniędzy. 84-letnia kobieta wydała sprawcy kwotę ok. 600 złotych, dodatkowo sprawca zagroził, że jeżeli pokrzywdzona zawiadomi Policję, to ją zabije.


Na podstawie rozpoznania wytypowano sprawcę napadu. Trzy godziny po zgłoszeniu, policjanci Wydziału Kryminalnego, zatrzymali 21-letniego mieszkańca Haczowa. Podczas przeszukania został odnaleziony nóż, którym posłużył się napastnik. Jak wynika z ustaleń Policji, nie było to pierwsze przestępstwo tego sprawcy, popełnione na pokrzywdzonej, gdyż w sierpniu bieżącego roku dokonał kradzieży na sumę ok. 400 złotych.

21-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży pieniędzy. Młody człowiek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Brzozowie przychylił się do wniosku i wczoraj aresztował 21-letniego sprawcę rozboju na trzy miesiące.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 12 lat. Natomiast za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz