Męzczyzna przygnieciony traktorem w lesie

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło 21 sierpnia w Haczowie. Podczas wyciągania ściętego drzewa z lasu, traktor przewrócił się i przygniótł mężczyznę. Rannego kierowcę do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia ok godziny 17.00. Podczas prac  w lesie podczas wydobycia drzewa z lasu na jego kraj, w wąskim wąwozie doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego i przygniecenia nim kierowcy.

Na szczęście ranny mężczyzna nie pracował w lesie sam. Pomoc wezwał młody chłopak który pomagał mu przy ścince i wywózce drzewa.

Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z OSP Haczów, którzy udzielili pierwszej pomocy rannemu traktorzyście. Po dotarciu na miejsce strażaków z Brzozowa i śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przystąpiono do próby wydobycia mężczyzny spod traktora. Po kilku minutach udało się go uwolnić. Śmigłowiec przetransportował poszkodowanego do szpitala w Krośnie.

Po zakończeniu czynności przez Policję traktor postawiono na koła i odholowano.

Należy wspomnieć iż w początkowej fazie akcji, strażacy musieli pieszo ze sprzętem pokonać ponad km drogi pieszo. Dopiero później okazało się że istnieje utwardzony dojazd do miejsca wypadku.

Słowa uznania nalezą się także chłopakowi który nie spanikował, szybko wezwał pomoc i doprowadził ratowników do miejsca wywrócenia się ciągnika.

W działaniach udział brali: OSP Haczów – 2 zastępy, JRG Brzozów – 2 zastępy, Pogotowie Ratunkowe z Brzozowa, śmigłowiec LPR, Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Wyrażam zgodę